ATXMEGA32A4U-MH
Mfr.Part #
ATXMEGA32A4U-MH
Datasheet
ATXMEGA32A4U-MH
Description
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44VQFN
Stock
559
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 12x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.6V ~ 3.6V